Provozní pauza

Lufa

Co je to lufa / luffa?

Lufa (Luffa, z arabského لوف) je rod tropických popínavých rostlin z čeledi tykvovité. Má celkem osm druhů a je společně s rodem Citrullus (vodní meloun) zařazen do tribu Benincaseae.

V naší nabídce najdete je přírodní Egyptská lufa válcovitá, která je významným pomocníkem při důkladném mytí těla. Lufa je používána zejména při peelingu, masáži a je vhodná do sauny.

Mycí lufy a masážní rukavice z lufy nebo jiné pomůcky z lufy nejsou ničím novým. Lufa je vlastně rostlina s názvem Lufa Cylindrica (velmi připomíná okurku) a za její domov je možné označiť oblasti jako Egypt, Arábii nebo Indii. 

Zpracování
Výrobky z lufy se získávají zralých plodů. Ty se ponoří do nádoby s proudící vodou na dobu, až dojde k rozrušení plodu a vyplavení semen a dalších měkkých částí. Zbytek, teda pevná struktura plodu se následně suší a čistí a vyrábějí se z ní houby a další výrobky. V suché podobě je lufa drzná na dotek, po namočení do vody krásně změkne.

Na co je lufa dobrá?
Lufa je v podstate přírodní mycí houba, ktorá je vhodná na každodenní použití ve sprše. Používáním lufy bude vaše pleť příjemně prokrvená, odstraní se odumřelé buňky (lufa funguje jako jemný peeling) a rovněž jsou známé její proticelulitídové účinky. Výsledkem je hebká a na dotek jemná kůže. Po masáži lufou je dobré pokožku nakrémovat vhodným hydratačním krémem nebo tělovým mlékem, pretože sa snadněji vstřebá.

Problematická pleť na tváři rovněž pookřeje díky lufě. Určitě však nesmíme tvár "drhnout", stačí jemná občasná masáž, ktorá nahradí peeling. Pleť sa prokrví, zbavíme ji nečistot a to může prospět ke zmírnění problémů s akné a nečistotami pleti. Lufa také pomáhá při bolestech kloubů a je tak vhodnou pomůckou například pro ty, kteří trpí revmatizmem.

Lufou (ale samozřejmě i pemzou) je možné si pomoci také při problémech s drsnou pokožkou na chodidlech. Pravidelná masáž se postará o odstranění odumřelých buněk kůže a chodidla budou brzy jemné a krásné. Po masáži lufou je opět důležité nanést na chodidla vhodný ošetrující krém, který kůži zregeneruje.

Jak je vidět, lufa je opravdu skvělým pomocníkem pro krásu a neměla by chybět žádné ženě. Vaše pleť díky jejímu pravidelnému používání doslova ožije. Cena přitom vůbec není vysoká a mycí lufy, masážní rukavice nebo návleky jsou v naší nabídce již od několika desítek korun. 

 

 

 

 
15
199115199
Značky

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.