Provozní pauza

Ricinový olej - zázrak pro vaše řasy a obočí


homespa-clanok-olej-1Ricinový olej je specifický rostlinný olej, který se získává ze semen Skočce obecného (Ricinus communis). Přestože je Skočec známý díky svému prudkému jedu ricinu obsaženému ve svých semenech, ricinový olej toxický není, ba právě naopak - pro své blahodárné účinky má široké využití. 

 

Obsažená kyselina ricinoolejová mu dává vlastnosti, které nemá žádný jiný rostlinný olej a to jsou viskozita a silně hojivé účinky. Je tedy vhodný především k péči o velmi suchou pokožku, kterou výborně promašťuje, zjemňuje ale zároveň i hydratuje a regeneruje. Pro svou viskozitu se doporučuje ředit jemnějšími oleji, které pomohou jeho dobré vstřebatelnosti.


Ricinový olej se využívá též jako složka do regeneračních přípravků na řasy a obočí, ale je možné ho použít i ve své čisté podobě samostatně. Při pravidelném nanášení na řasy se jejich kvalita výrazně zlepšuje - dochází k předcházení jejich lámání, napomáhání větší hustotě a prodloužení a totéž platí i při nanášení ricinového oleje na obočí (ideálně jako součást noční péče).

348b9056c4_90356373_o2
Nezanedbatelná úloha ricinového oleje je i při bolestech svalů a kloubů - aplikace se provádí formou zábalů s pomocí vlněné látky, zábaly lze kombinovat i s terapií teplem, kdy se do zábalu přidají ještě hřejivé polštářky, případně elektricky vyhřívaná poduška.


Při vnitřním užití ricinového oleje je třeba mít se na pozoru, některé zdroje ricinový olej nedoporučují užívat vůbec pro své silně projímavé účinky, avšak střídmým užíváním malých dávek lze stimulovat činnost lymfatického systému a napomoci detoxikaci organismu.

Tento malý zázrak seženete i u nás, vřele doporučujeme vyzkoušet!

DETAIL PRODUKTU ZDE

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.