Provozní pauza

Přírodní vůně do bytu: Mysl vám zklidní aromaterapie i osvěžovače vzduchu

Poohlížíte se po přírodních vůních do bytu? Anebo byste rádi přírodní vůně do auta? Inspirujte se aromaterapií a využijte blahodárné síly vonných a esenciálních olejů. Váš domov příjemně provoní také osvěžovače vzduchu na přírodní bázi. Jakým způsobem tyto přírodní vůně fungují a proč byste jim měli dát přednost před vůněmi syntetickými?

Přírodní vůně pozitivně ovlivňují vaše zdraví a psychickou pohodu

Je to opravdu tak. Přírodní vůně byly pro své blahodárné účinky oblíbené již ve Starověku. Jak ve starověkém Egyptě, tak ve starověkém Řecku má své kořeny aromaterapie, která využívá síly esenciálních (neboli éterických) olejů.

8152_aromaterapie

Tyto oleje, které se získávají náročnými postupy z rostlinných částí, mají prokazatelné relaxační nebo stimulační účinky na lidskou psychiku. Esenciální oleje vám pomohou také při bolestech svalů či kloubů, uleví vám i při nemocech horních cest dýchacích.

Jakým způsobem můžete esenciální nebo vonné oleje používat? V rámci aromaterapie jsou vhodné nejen k inhalacím, ale také k masážím nebo do koupele.

Tip: Výbornou pomůckou k použití vonných či esenciálních olejů v interiéru je aromalampa. Nakapejte do ní svou oblíbenou přírodní vůni, která se následně rozprostře celým vaším domovem.

3506_82edba3f-8ced-4624-8b42-0264c141deb3-t0322

Každou přírodní vůní dosáhnete jiného účinku: Víte, jakou vůni použít?

Éterické a vonné oleje, ale také přírodní osvěžovače vzduchu v sobě nesou obrovskou sílu rostlin. Tyto přírodní vůně se na rozdíl od vůní syntetických nepoužívají pouze k osvěžení interiéru. V závislosti na druhu a části rostliny, z níž byly získány, různým způsobem působí na vaše zdraví.

Přírodní vůně nepoužívejte jenom proto, že lahodí vašim smyslům. Berte v potaz, jak která vůně působí na vaši psychiku a celkové zdraví. Sílu konkrétní přírodní vůně využijte dle své aktuální potřeby. Vyzkoušejte například tyto přírodní produkty:

Levandulový éterický olej, osvěžovač vzduchu s levandulí: Levandule zmírňuje napětí a stres, pomáhá při bolestech hlavy a migrénách. Má antiseptické účinky a pročišťuje vzduch.

Éterický olej tea tree, osvěžovač vzduchu tee tree: Tea tree neboli čajovník má výrazně antiseptické účinky. Pročišťuje vzduch, v němž ničí bakterie a viry. Několik kapek tohoto éterického oleje v kombinaci s nosným rostlinným olejem můžete použít k ošetření ran, popálenin, akné či štípanců od hmyzu.

Éterický olej cedrové dřevo: Tento esenciální olej má také antiseptické účinky. Když jej nakapete do aromalampy, uleví vám při rýmě a bronchitidě. Cedrové dřevo posiluje dýchání a také uklidňuje a harmonizuje psychiku.

Přírodní vůně neobsahují chemické látky a jsou zdravotně nezávadné

Proč přírodní vůně tak blahodárně působí na vaše psychické a fyzické zdraví? Neobsahují žádné přidané chemické látky, kterými byste si mohli uškodit. Na rozdíl od syntetických vůní je použití aromaterapie či přírodních osvěžovačů vzduchu zdravou alternativou k provonění vašeho domova.

Jelikož jsou přírodní vůně zdravotně nezávadné, můžete jim najít naprosto univerzální použití. Aromalampou se svou oblíbenou vůní osvěžíte nejen obývací pokoj, provonět můžete prakticky všechny místnosti v bytě či domě. Jelikož vám některé přírodní vůně zajistí lepší mysl i koncentraci, sílu esenciální olejů nebo přírodních osvěžovačů vzduchu využijte také ve své kanceláři nebo v interiéru svého auta.

essential-oil-3139479__340

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.