Provozní pauza

Guarana - povzbudí a regeneruje

 Guarana (paulinie nápojná)  

Guarana (paulinie nápojná) je tropická, stále zelená dřevina rostoucí pouze v Brazílii. Je to další přírodní prostředek patřící do skupiny superpotravin.  

Tento přírodní stimulant obsahuje velké množství kofeinu, a právě díky němu vynikajícím způsobem působí na fyzickou pozornost, povzbuzuje organismus i zmenšuje únavu. Kromě toho snižuje menstruační bolesti, působí skvěle na nervy a zajišťuje klidný spánek. Guarana je výborným doplňkem při snižování váhy či zvyšování výkonnosti při sportu a také dokáže podporovat činnost mozku, což zvyšuje psychickou pozornost, takže bývá často vyhledávána studenty i lidmi, kteří potřebují aktivovat mozkové buňky. Navíc brání ukládání cholesterolu do cévních stěn, zmírňuje bolestivost a také pozitivně ovlivňuje potenci.

Zázračná semena

Z celé rostliny se používají její semena. Tobolka, která tyto semena obsahuje, se po dosažení červené barvy na podzim sklízí. Samotná semena pak obsahují 2,4 – 5% kofeinu a jeho vstřebávání je oproti klasické kávě pozvolnější, což znamená, že působí 6 – 8 hodin. Guarana kromě kofeinu obsahuje také vitamín C, celou škálu vitamínu B i velké množství látek., které zajišťují stimulaci organismu.  

Při pravidelném užívání budete pociťovat nával energie i celkovou regeneraci organismu. Podávání je také vhodné při rekonvalescenci po nemoci a i u dlouhodobých chronických onemocnění.

Možná si říkáte, že když je to kofein, stačí si dát jednu kávu navíc. To je ovšem omyl, protože z guarany, jak už bylo zmiňováno výše, se kofein uvolňuje postupně a na rozdíl od kávy nedochází k překyselení žaludku.  

Guarana (paulinie nápojná) 3

Pravidelné užívání v malých dávkách

Tato superpotravina účinkuje na každého jedince trochu jinak. Není vhodné používat guaranu ve velkých dávkách. Doporučuje se menší dávkování a při nutnosti většího soustředění se dovoluje větší, ale pouze nárazové množství rostliny.

 V naší nabídce najdete guaranu v podobě prášku nebo kapslí (tobolek):

https://www.homespa.cz/guarana-paullinia-kapsle-120-ks/

https://www.homespa.cz/guarana-mlete-semeno/

https://www.homespa.cz/guarana-extrakt-600mg-100-tobolek/

 

 

Guarana (paulinie nápojná) 2

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.