Provozní pauza

Chia semínka - superpotravina pro vaše zdraví

Chia semínka (Salvia hispanica L.) "poklad Aztéků" byla pro své výživové hodnoty hlavním zdrojem potravy pro americké domorodce po celá staletí. Byla také hlavní potravinou indiánských válečníků pro období válečných výprav a také pro posly a běžce, pro které byla vynikajícím zdrojem živin při náročných cestách, které museli zvládat v co nejkratší době. Dnes patří semínka chia k hlavním potravinám latinsko-amerických sportovců.

chia seminka

Semínka Chia jsou vynikajícím zdrojem vlákniny, jsou plné antioxidantů a bílkovin, obsahují velké množství vitamínů a minerálů. Představují přírodní zdroj zdravých tuků, především omega 3 a 6 mastných nenasycených kyselin. Semínka také obsahují důležité vitamíny a minerály, jako je železo, vápník, zinek, draslík, hořčík, fosfor nebo bor.
Vážou na sebe vodu, díky které nabobtnají, takže vás zbaví pocitu hladu a pomůžou vám snadno k lepším výsledkům při redukčních dietách. Navíc stimulují mozkovou činnost a zlepšují pozornost – proto se jim také říká brainfood.
Semínka jsou malá zrníčka, nemají téměř žádnou chuť, proto je můžete bez obav přidávat do studených i teplých pokrmů. Zamíchejte si lžičku do porce müsli, zahustěte jimi ovocné smoothie nebo vylepšete recept na domácí chleba. Neobsahují lepek a udělají dobře organismu vegetariánů, sportovců, diabetiků, těhotných i kojících žen.


Denní dávkování: Doporučené denní dávkování max.15g denně.

Varování: Chia semínka nejsou vhodná pro lidi s nízkým krevním tlakem a lidi užívající léky na ředění krve např. Warfarin.

V nabídce homespa.cz najdete certifikovaná CHIA semínka prémiové kvality:
http://www.homespa.cz/chia-seminka/

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.